«Απλώνω Ευτυχία – Δυναμώνω  τη φλόγα της καρδιάς»

Στο πλαίσιο των στόχων του σχολείου για την προαγωγή του εθελοντισμού και του πνεύματος αλληλεγγύης και της ευαισθητοποίησης των παιδιών εκπονήθηκε η δράση με όλες τις τάξεις του σχολείου μας .

«Απλώνω Ευτυχία – Δυναμώνω  τη φλόγα της καρδιάς»

Η διεύθυνση  και ο σύλλογος διδασκόντων του 6/θ   Δημοτικού Σχολείου Κιβωτού  ευχαριστούμε θέρμα  τα μέλη της  ΕΔΥ,  Κοινωνική Λειτουργό Αθανασοπούλου Ελευθερία και την Ψυχολόγο Μακρογιαννάκη Δέσποινα  για την υλοποίηση του προγράμματος.

Μέσα από τις φανέλες των παιδιών δόθηκε η ευκαιρία να εκφράσουν τα μέρη που μπορεί  να βρει κανείς την ευτυχία!

Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς και τους μαθητές/ τριες για τη συμμετοχή τους και τη συνεισφορά τους. Το χρηματικό ποσό που συγκεντρώθηκε θα κατατεθεί στο σύλλογο «Φλόγα» (Σύλλογος Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια).

….ας γίνουμε εμείς η αλλαγή που θέλουμε να δούμε στον κόσμο